Pořad bohoslužeb

12.05.
7. Neděle velikonoční7:30Za zemřelého kněze
Lubomíra Gorčíka
a za jeho zemřelé rodiče
PO
13.05.
18:00Za živé a zemřelé
členy společenství
živého růžence
ÚT
14.05.
Svátek sv. Matěje, apoštola17:30Májová pobožnost
ST
15.05.
18:00Za zemřelou matku a otce,
za všechny zem. v rodině
s prosbou za ochranu

s prosbou o dar zdraví
a Boží požehnání
pro živou rodinu

Spasitel učil především dvě věci:
dobrotu ducha a pokoru srdce.
První slouží k přemáhání zla, kterým trpíme,
druhá chrání dobro, které konáme.
(sv. Albert Veliký)

Lidové misie 2024

Po rozkliknutí se program misií zvětší

Program lidových misií

OZNÁMENÍ

(12.05.2024)

Upřímný Pán Bůh zaplať patří všem, kteří finančně přispěli na opravu zvonů a věžních hodin našeho kostela.

Minulý víkend se při zvláštní sbírce na pronásledované křesťany vybralo celkem: v Boršicích – 6 690 Kč,- na Suchově – 2 450 Kč,- na Lhotkách – 5 316 Kč,-. Všem dobrodincům patří upřímný Pán Bůh zaplať.

Příští víkend bude zvláštní sbírka na církevní školy v diecézi.

Prosíme všechny, kteří by byli ochotní upéct a darovat zákusky, sladké nebo slané pečivo apod. ke kávě s misionáři, aby se zapsali na papír vzadu na stolku pod kůrem a to do neděle 12. května. Posezení u kávy se bude konat na závěr lidových misií, to je v neděli 26. května po mši svaté. Na kávu jsou srdečně zváni všichni účastníci lidových misií. Pastorační rada farnosti Boršice u Blatnice předem děkuje vaši pomoc.

Příští sobotu 18. května v 17:30 hod. začínají Lidové misie v naši farnosti. Jde o výjimečnou událost v životě farnosti. Bude to velká duchovní obnova. Všichni potřebujeme slyšet slova povzbuzení a slyšet, že nás Bůh má rád a stoji o nás. Čeká nás bohatý program s misijními promluvami, večer chval, filmy, přednášky, návštěvy nemocných atd. Podrobný program jste již obdrželi, takže můžete sledovat co a kdy nás čeká během misijního týdne. Misie budou probíhat jak v Boršicích, tak na Suchově. Doporučuji Vám, abyste si opravdu na misie udělali čas a využili z bohaté nabídky co nejvíc. Mottem misií je: „Daruj sobě a svým dětem všechno, i život po smrti“. Misie povedou řeholníci z řádu sv. Vincence de Paul a dvě řeholní sestry a budou tu pro Vás. Využijte jejich službu. A modlete se o požehnaný průběh misií a jejich požehnané plody v naši farnosti.